ZUMBA O PRÁZDNINÁCH 

Je založena WhatsApp skupinu Zumba Studia Salute, která bude sloužit k rychlému „svolávání“ na letní lekce Zumby s Lenkou Fantovou na hřišti před tělocvičnou. Kdo se chce přidat do skupiny, pošlete zprávu Lence na 607 911 011.

NAŠE PRAVIDELNÉ LEKCE:

JÓGA 

pondělí 15.00 – 16.00   

čtvrtek 19.00 – 20.10   

gymnastický sál

Cvičitelka: Lenka Malá

Lekce jsou určeny pro začátečníky a středně pokročilé. Pro všechny, kdo chtějí rozhýbat, protáhnout a posílit celé tělo a zároveň  zklidnit mysl, prohloubit dech a příjemně zrelaxovat.  Jsou přizpůsobeny momentální úrovni studentů bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici. Obsahují mnoho průpravných cvičení, jednodušší ásany s kratšími výdržemi a závěrečnou relaxaci.

Na jógu si prosím přineste vlastní podložku!

INTERVAL BODY           

pondělí 18.55 – 19.55

Cvičitelka:  Lenka Malá

V současné době velmi oblíbený typ intenzivní lekce, při které se v pravidelných intervalech střídají dynamické pasáže s posilovacími, nepoužívají se žádné choreografie. Podle nejnovějších výzkumů se touto formou tréninku spálí více tuku než při klasickém aerobiku, výborný způsob pro zvyšování kondice. Při cvičení používáme činky, podložky, stepy, gumy, overbaly, gymbaly a další sportovní náčiní.

ZUMBA    úterý  18.55 – 19.55

Cvičitelka:  Lenka Fantová

Fitness program v rytmu latinsko-americké hudby, který kombinuje prvky aerobiku a tance.
Kombinují se rychlé a pomalé rytmy (= intervalový trénink), čímž dochází k efektivnímu spalování tuků a tvarování postavy. Je zapojen celý svalový korpus, především pak nohy, břicho a hýždě a u některých písní také intenzivně i paže. Nikdo nemusí být rozhodně žádným mistrem tanečníkem, protože Zumbu zvládne každý. Zahrnuje jednoduché kroky, postupem času se přidají náročnější kombinace. Všechny taneční kroky jsou ale i tak oproti běžné podobě z profi tanců zjednodušené. Při Zumbě se nepočítají kroky, tančí se zcela podle rytmu hudby.
Zumba je vhodná pro všechny zdravé věkové, váhové i výškové  kategorie, pro dámy i pro pány.  Lekce nejsou vhodné pro těhotné ženy.

KRUHOVÝ TRÉNINK    

Bohužel tato lekce je pro sezónu 2024/25 zrušena, neboť tělocvična se od září 2024 pronajímá pouze do 20.30.

PRO ŽENY I PRO MUŽE, PRO HOLKY I KLUKY

Cvičitelka: Lenka 🙂

Cvičení na stanovištích, které rozvíjí sílu i vytrvalost a zvyšuje fyzickou kondici. Pravidelným tréninkem odbouráte množství tuku v těle a zformujete postavu. Lekce je zaměřena na komplexní posilování, jeden okruh procvičí svaly celého těla s použitím vlastní váhy nebo nejrůznějšího nářadí a náčiní – TRX, Bosu, expandéry, hrazdy, činky, overbaly, gymbal, žebřiny, švihadla, stepy ….
Cvičení je určeno pro trénovanější, ale jednotlivé cviky mají několik variant obtížnosti, takže i začátečník může cvičit podle svých možností a v tempu, které mu vyhovuje.

ZUMBA & CORE    středa 19.30 – 20.30

Cvičitelka:  Lenka Fantová

Lekce ZUMBA & Core zahrnuje 40 minut klasické Zumby a 20 minut cvičení zaměřeného na „CORE“ –  jádro neboli střed těla, tedy na posilování břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna, které tvoří hluboký stabilizační systém. Na jeho funkčnosti závisí držení těla a stabilita páteře. Zařazení krátkého „Core tréninku“ do hodiny pomáhá srovnat nesprávné držení těla a tím přispět k odstranění nejrůznějších bolestí zad.

Kurz ZUMBA  & CORE ve středu (ZUMBA v úterý) je vhodný i pro dívky, které „vyrostly“ ze ZUMBATOMICU. Ale i pro všechny náctileté, které baví tancovat 🙂

Cvičení pro dospělé se platí formou předplatného na pololetí nebo jednorázovou platbou 120 Kč za lekci v hotovosti na cvičení.

ORANŽOVÁ KARTA – 1400 Kč

Předplatné na pololetí od 1. 2. do 6. 6. 2024 na jednu konkrétní lekci týdně (celkem 15 – 17 lekcí). Necvičí se o svátcích a školních prázdninách.            

BÍLÁ KARTA – 2 500 Kč

Předplatné na pololetí od od 1. 2. do 6. 6. 2024 na všechny lekce cvičení pro dospělé. Necvičí se o svátcích a školních prázdninách.

Platí se v hotovosti přímo na hodinách.

Číslo našeho účtu: 243898329/0800

SALUTEONLINE – měsíční program cvičení  na YOUTUBE

Odkaz na náš kanál SALUTEONLINE je   https://www.youtube.com/channel/UCN8tyd3poII4fupjHIlYHeA

Skvělá zpráva pro všechny milovnice zumby s Lenkou Fantovou. Lenka natočila několik videí (vždy se třemi písničkami, které většinou dobře znáte). Najdete je na „rajčeti“  https://studiosalute.rajce.idnes.cz/. Jsou volně přístupná.

Pro všechny výše uvedené lekce obecně platí:
Během cvičební lekce se doporučuje vypít cca 0,5 – 0,8 l tekutin (nejlépe neperlivé vody).
Pohodlný sportovní oděv a vhodná obuv je samozřejmostí.
Nedoporučuje se pro těhotné ženy, které nemají s daným typem cvičení zkušenosti, jedince s vysokým krevním tlakem, případně jinými zdravotními omezeními (vhodná konzultace s lékařem).
Pravidelně provozovaná vytrvalostní zátěž vede jak k adaptaci srdečního a dýchacího systému, zlepšení metabolismu, funkce pohybového aparátu a nervového systému, tak i k pozitivním psychickým změnám.