STUDIO SALUTE ŽIJE SPORTEM!

Studio Salute provozuje sportovní aktivity v Horních Počernicích v malé tělocvičně  školy Chodovická již od roku 1998 a za tu dobu prošlo rukama jeho trenérek několik tisíc dětí. Týden co týden, od pondělí do čtvrtka do tělocvičny zamíří kolem 250 holek a kluků, aby v jedenácti různých kurzech zdokonalili své pohybové dovednosti.  Ve večerních hodinách mohou přijít zlepšovat fyzičku dospělí.

V našich kurzech chceme dát šanci všem dětem.  Snažíme se v dětech probudit lásku k pravidelnému pohybu. Chceme, aby naše tréninky děti bavily, aby v tělocvičně vypustily školní starosti, aby protáhly tělo, vybily přebytečnou energii, poznaly radost z vítězství, smířily se s prohrami a aby se příští týden zase těšily na cvičení s partou kamarádů.  Proto neustále navštěvujeme odborné semináře a školení, aby byly lekce co nejpropracovanější, intenzivní, plné novinek a hlavně co nejzábavnější.

A kdo vlastně vede cvičení ve Studiu Salute?

Lenka Malá

Specializuje se na cvičení s předškoláky, míčové hry, junior aerobic, step body a interval body. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, pracovala jako produkční ve veletržní firmě a jako vedoucí provozu sportovního areálu, ale od roku 1994 se věnuje profesně vedení sportovních kurzů. Svoji sportovní dráhu začínala aerobikem, který provozuje již 32 let, z toho 20 let profesionálně jako trenérka I. třídy. V Horních Počernicích začínala se step aerobikem v roce 1994 a od rok u 1998 vede společně s Markétou Tichou kurzy pro děti. Vzdělání v oboru sportovních aktivit pro děti si obě trenérky rozšiřují na každoročních seminářích a workshopech pořádaných Fakultou tělesné výchovy v Praze a Olomouci.

 

Markéta Tichá

Specializuje se na cvičení s nejmenšími dětmi, míčové hry a volejbal. V mládí dělala závodně sportovní gymnastiku, od 15 let volejbal. Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor zeměpis a tělesná výchova. Po studiu vedla několik let přípravku na minivolejbal a aerobik pro dospělé. Miluje všechny sporty, individuální i kolektivní, v tělocvičně i přírodě. Aktivně provozuje volejbal, beach volejbal, tenis, lyžování a aerobik. V současnosti působí kromě Studia Salute jako učitelka v MŠ Klánovice.

 

Lenka Fantová

Specializuje se na Zumbu, Zumbatomic, aerobik a bodystyling. Vystudovala Vysokou školu obchodní v Praze, 5 let pracovala v bankovnictví a následně byla necelých 7 let na dovolené – mateřské, se dvěma syny. V současné době  opět pracuje v bankovním sektoru.  Sportuje odmala. Ke skupinovým lekcím se dostala, když hledala takový sport, který se dá dělat nezávisle na počasí a počtu účastníků a který je spojený s hudbou. Od roku 2008 je profesionální instruktorkou. „Cvičení aerobiku a sportování vůbec mě nabíjí energií  a dobrou náladou, skvěle si přitom odpočine i má hlava. Mám radost, když se cvičenky usmívají a baví je to. To je maximální odměna a přidaná hodnota k samotnému pocení“ říká Lenka.

 

      „Do budoucna se chceme sportu rozhodně věnovat dál, naším přáním je, aby to bavilo i ostatní, děti i dospělé, chodili k nám za sportem, hrou a zábavou, odpočinkem, vyplavovat endorfiny   a zapomenout na starosti všedních dní“, to je přání celého týmu Studia Salute.